074-766-13-94

העבודה 24, אור יהודה

מצבת זיכרון למת

איך נבחר מצבת זיכרון למת

אין זה דבר פשוט כלל להתמודד עם אובדן של אדם קרוב, לא משנה מה הייתה הסיבה ללכתו. תקופת האבל היא ארוכה ולא קלה, אבל ישנן דרכים בהן נוכל לחלוק כבוד אחרון לאדם הנפטר ואף לייחד ולהאדיר את זכרו. אחת הדרכים הללו היא הצבת מצבה זיכרון שמאפיינת אותו ואת זכרו. אז איך נבחר כיתוב מצבה זיכרון מיוחדת?

 

איפה שמים לוחות זיכרון 

לוחות זיכרון יכולים להיות מונחים על אבן המצבה שעומדת מעל קברו של הנפטר, או לחילופין היא מונחת בפני עצמה על גביי קיר הקבר, אם מדובר על קבר בקומות. כמו כן, ניתן להניח לוחות זיכרון על פני אנדרטאות או מיקומים חשובים, גם אם האדם לא קבור שם או שלא קיים קבר.

 

מה כותבים על לוחות זיכרון

 

פרטים בסיסיים

מצבת זיכרון למת, לא משנה היכן היא מונחת, תמיד תנציח את שמו של הנפטר, כמו גם את תאריכי לידתו ופטירתו. כאן נוכל גם להוסיף פרטים נוספים שאינם חובה, דוגמת הכיתוב הנהוג של תנצב”ה בהתאם למסורת היהודית, וכמובן שם הוריו. 

 

הקדשה

מעבר לפרטים היבשים, יש לנו הזדמנות לייחד על מצבת זיכרון למת את האדם הנפטר. את זאת נוכל לעשות במגוון דרכים שאותן נבחר בהתאם לאופי האדם שהלך לעולמו. משמע, נוכל לשלב ציטוט מיוחד שהוא אהב או שמתאים לו, משיר או ספר. כמו כן, נוכל לציין כמה נתגעגע אליו וכמה אהוב הוא היה. לבסוף, נוכל להכניס פרטים שמפרטים על מה שהוא אהב לעשות, לדוגמא אם הוא היה ספורטאי ייחודי, אומן יצירתי, או פשוט אדם טוב לב שתרם לזולת.

אין כאן חוקיות וזה היופי בכבוד האחרון שנוכל לחלוק עמו. 

 

איפה נעשה מצבת זיכרון למת

מצבת זיכרון למת נוכל לעשות עם חברת וולףסטון, העובדת מזה שנים רבות בתחום הכנה ועיצוב של מצבות ולוחות זיכרון. התהליך הזה הוא אינו פשוט כלל, לכן תוכלו למצוא בחברה זו צוות מכיל ותומך, שיידע לייעץ לכם בנוגע להחלטה ולתת לכם כיוון אם אתם לא בטוחים.

 

לסיכום

בחירת לוח זיכרון והכיתוב עליו יכול להיות דרך נהדרת לכבד ולהביא לזכר את הנפטר. נוכל לעשות זאת במגוון דרכים בעזרת וולףסטון. 

מידע שימושי

מאמרים נוספים

graves, graveyard, grave jewelry-3683273.jpg

אנדרטאות

אנדרטה היא אחת הדרכים הכי יפות ויצירתיות שיש להנציח אדם אהוב שהלך לעולמו. אנחנו ב"וולפףסטון תעשיות אבן ושיש" נשמח לסייע לכם בבניית אנדרטה שתשמר ותתאר בדיוק את הרגע או את האדם שאותו תרצו להנציח.
graves, graveyard, grave jewelry-3683272.jpg

מצבות

ראשית, הרשו לנו להשתתף בצערכם. אנחנו ב"וולףסטון תעשיות אבן ושיש" בטוחים שזוהי תקופה לא קלה עבורכם ואנחנו יודעים שהעיסוק בנושא הקבורה ובחירת המצבה יכול להיות קשה מאוד לנפש של כל אחד.
Synagogue

בתי כנסת

כולנו יודעים כמה בתי כנסת הם מקום קדוש וחשוב ליהדות וליהודים מאמינים מכל רחבי העולם, וכמעט לכל אדם יש את בית הכנסת הקבוע שלו שאליו הוא אוהב להגיע ולהתפלל. אנחנו יודעים שבתי כנסת מייצרים קהילות חשובות מאוד.
european patent office, building, institute-59094.jpg

שלטים למוסדות

זו אמנם יכולה להישמע כמו קלישאה אך זו האמת – כל מוסד שמכבד את עצמו זקוק לשלט כניסה או הכוונה מכובד. פעמים רבות השלט הוא הדבר הראשון שהלקוחות רואים לפני שהם נכנסים אליכם לעסק או למשרד.
succulents, cherries, plant-6781923.jpg

עבודות אומנות

מי לא אוהב אומנות? עבודות אומנות מקיפות אותנו בחיי היום-יום ואין כמעט אדם שלא מוצא עבודת אומנות שהוא מתחבר אליה ואוהב במיוחד. אנחנו ב"וולףסטון תעשיות אבן ושיש" מתמקצעים גם ביצור של עבודות אומנות מאבן ושיש.